Aktualności

Zdjęcie Aktualności
Zdjęcie Aktualności

Aktualności

Komunikat Inspektora Ochrony Danych

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 października  2020r. roku w Inowrocławiu prawdopodobnie w wyniku kradzieży czasowo utraconych zostało około 25 przesyłek listowych kierowanych na teren Inowrocławia. W związku z tym zdarzeniem postronne osoby mogły mieć dostęp do około 25 adresów umieszczonych na przesyłkach. Przesyłki zostały odzyskane przez Speedmail Sp. z o.o., a następnie dostarczone do adresatów. 
Jednocześnie informujemy, że podjęliśmy działania korygujące i naprawcze obejmujące dodatkowe szkolenia personelu realizującego dostarczanie przesyłek w zakresie ich właściwego zabezpieczenia i nadzoru, tak aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych:

W celu uzyskania dodatkowych informacji w związku z naruszeniem ochrony danych osobowych prosimy o kontakt z inspektorem danych osobowych, dane kontaktowe poniżej:
Wojciech Banaszczyk

e-mail: iod@speedmail.pl

Możliwe konsekwencje naruszenia:

Możliwość naruszenia tajemnicy korespondencji w przypadku dostania się przesyłki w ręce osoby nieuprawnionej. Możliwymi konsekwencjami takiego naruszenia może być nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych oraz innych danych zawartych w przesyłkach prowadzące między innymi do:

• Dostępu do informacji dotyczących adresu zamieszkania

• Korzystania z praw obywatelskich osób, których dane naruszono, np.: do głosowania nad środkami budżetu obywatelskiego. Uniemożliwiałoby właściwej osobie skorzystanie z przysługującego im prawa.

Zalecenia odnośnie zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków naruszenia, np.:

• Zachowania ostrożności przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem Internetu czy telefonu;

• Zachowania ostrożności w zakresie korespondencji otrzymywanej od nieznanych podmiotów, której treść może prowadzić do wyłudzeń informacji i danych np. rachunki za niezamawiane produktu lub usługi, wezwania do zapłaty, itp.;

Niniejsze zdarzenie zostało zgłoszone do organów ścigania oraz przesłane do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zgodnie z wymogami unijnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) mającego zastosowanie od dnia 25 maja 2018r.
Komunikat został przygotowany zgodnie z wymogami unijnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) mającego zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.
następny artykuł poprzedni artykuł
powrót
oddzwonimy ikona

Zostaw nam
swój numer.
Oddzwonimy!

Wiadomość z numerem telefonu została wysłana.
Dziękujemy!
Nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj ponownie.
zadzwoń ikona

Zadzwoń do nas! Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Zadzwoń
napisz do nas ikona

Napisz do nas! Odpiszemy
bardzo szybko.

Napisz
oddzwonimy

Zapytaj o ofertę.

W przypadku zainteresowania współpracą lub pytań dotyczących oferowanych usług prosimy o wypełnienie formularza.

Zapytaj
zadzwoń

Chcesz prowadzić własny Punkt dystrybucyjny lub pracować z nami?

Sprawdź warunki współpracy i skontaktuj się z nami.

Więcej
napisz do nas

Formularz reklamacji.

Zgłoś problem z przesyłką. Wypełnij formularz, który ułatwi kontakt z nami i przyspieszy procedury związane ze złożoną reklamacją.

Wypełnij