Aktualności

Zdjęcie Aktualności
Zdjęcie Aktualności

Aktualności

Komunikat Inspektora Ochrony Danych

Zgodnie z wymogami unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), uprzejmie informujemy, że w dniu 01 lipca 2022 roku w skutek nieumyślnego błędu pracownika torba z około 60 przesyłkami została pozostawiona w autobusie komunikacji miejskiej. Pomimo podjętych niezwłocznie poszukiwań obejmujących Biuro rzeczy znalezionych oraz autobus przewoźnika, którym poruszał się listonosz nie udało się ich odzyskać. W związku z zaistniałą sytuacją podjęte zostały działania korygujące i naprawcze obejmujące dodatkowe szkolenia personelu realizującego proces doręczania przesyłek w zakresie ich właściwego zabezpieczenia i nadzoru, tak aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.
Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych

W celu uzyskania dodatkowych informacji w związku z naruszeniem ochrony danych osobowych prosimy o kontakt z inspektorem danych osobowych, dane kontaktowe poniżej:
Wojciech Banaszczyk
e-mail: iod@speedmail.pl

Możliwe konsekwencje naruszenia:

Możliwość naruszenia tajemnicy korespondencji w przypadku dostania się przesyłki w ręce osoby nieuprawnionej. Możliwymi konsekwencjami takiego naruszenia może być nieuprawnione wykorzystanie danych osobowych oraz innych danych zawartych w przesyłkach prowadzące w zależności od zakresu danych znajdujących się w przesyłkach między innymi do:

• Nieuprawnione uzyskanie kredytów lub pożyczek w instytucjach poza bankowych w sytuacji kiedy do jego uzyskania nie jest konieczne okazywanie dokumentu tożsamości;
• Uzyskania dostępu do korzystania ze świadczeń np. zdrowotnych, w których nie jest weryfikowana tożsamość poprzez okazanie dokumentu tożsamości;
• Nieuprawniony zakup usług takich jak np. internet, telewizja lub telefon;
• Rejestracja karty pre-paid;
• Nieuprawnione zawarcie umowy ubezpieczenia lub wyłudzenie środków z ubezpieczenia;
• Korzystania z praw obywatelskich osób, których dane naruszono, np.: do głosowania nad środkami budżetu obywatelskiego.

Zalecenia odnośnie zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków naruszenia, np.:

• Możliwość założenia konta w systemie informacji kredytowej i gospodarczej celem monitorowania swojej aktywności kredytowej;
• Zachowania ostrożności przy podawaniu danych osobowych innym osobom, zwłaszcza za pośrednictwem internetu czy telefonu;
• Zachowania ostrożności w kontakty z nieznajomymi osobami.

Niniejsze zdarzenie zostało zgłoszone do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zgodnie z wymogami unijnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) mającego zastosowanie od dnia 25 maja 2018r. Fakt zagubienia przesyłek został również zgłoszony na Policję.

Komunikat został przygotowany zgodnie z wymogami unijnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) mającego zastosowanie od dnia 25 maja 2018 r.
następny artykuł poprzedni artykuł
powrót
oddzwonimy ikona

Zostaw nam
swój numer.
Oddzwonimy!

Wiadomość z numerem telefonu została wysłana.
Dziękujemy!
Nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj ponownie.
zadzwoń ikona

Zadzwoń do nas! Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Zadzwoń
napisz do nas ikona

Napisz do nas! Odpiszemy
bardzo szybko.

Napisz
oddzwonimy

Zapytaj o ofertę.

W przypadku zainteresowania współpracą lub pytań dotyczących oferowanych usług prosimy o wypełnienie formularza.

Zapytaj
zadzwoń

Chcesz prowadzić własny Punkt dystrybucyjny lub pracować z nami?

Sprawdź warunki współpracy i skontaktuj się z nami.

Więcej
napisz do nas

Formularz reklamacji.

Zgłoś problem z przesyłką. Wypełnij formularz, który ułatwi kontakt z nami i przyspieszy procedury związane ze złożoną reklamacją.

Wypełnij