Aktualności

Zdjęcie Aktualności
Zdjęcie Aktualności

Aktualności

Ważne kwestie bezpieczeństwa sanitarnego

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem bezpieczeństwo sanitarne pracowników i klientów staje się bardzo istotne. Skala działalności Speedmail i miliony doręczanych miesięcznie listów, wymagają zastosowania szczególnej ostrożności. Dodatkowe środki bezpieczeństwa oraz procedury na czas pandemii stosowane są w firmie już od marca. Ze względu na skalę realizowanych doręczeń oraz rosnące od początku jesieni ryzyko zakażenia, jeszcze mocniej skupiliśmy się na kwestiach bezpieczeństwa sanitarnego.
Nowe zasady pracy i procedury doręczeń
Wprowadzone przez spółkę rozwiązania służą zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom i odbiorcom doręczanych przesyłek. Wprowadzone procedury mają jednocześnie zagwarantować ciągłość pracy i brak zakłóceń w doręczaniu poczty. Tam, gdzie jest to możliwe, pracownicy mają możliwość wykonywania swych obowiązków zdalnie. Ograniczone zostały podróże służbowe i przemieszczanie się pracowników w celach innych niż transport i realizacja doręczeń przesyłek do adresatów.

Środki ochrony osobistej w stałym użyciu
Podobnie, jak w przypadku innych branż, podstawą ochrony pracowników pocztowych oraz klientów operatora są niezbędne środki sanitarne. Stałym wyposażeniem placówek Speedmail w całej Polsce są rękawice ochronne, maseczki, płyny dezynfekujące. Listonosze realizujący doręczenia są wyposażeni dodatkowo w przenośne pojemniki z atomizerem służące do dezynfekcji rąk podczas pracy w terenie. Obsługa procesu pocztowego to przede wszystkim ludzie, ale także wykorzystywany w tym celu sprzęt. Urządzenia do sortowania korespondencji, konfekcjonowania czy pakowania, w dużej mierze działają automatycznie i nie wymagają bezpośredniego kontaktu, ale także są regularnie dezynfekowane.

Spółka na bieżąco monitoruje komunikaty GIS oraz Ministerstwa Zdrowia i stosuje się do aktualizowanych zaleceń.
następny artykuł poprzedni artykuł
powrót
oddzwonimy ikona

Zostaw nam
swój numer.
Oddzwonimy!

Wiadomość z numerem telefonu została wysłana.
Dziękujemy!
Nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj ponownie.
zadzwoń ikona

Zadzwoń do nas! Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Zadzwoń
napisz do nas ikona

Napisz do nas! Odpiszemy
bardzo szybko.

Napisz
oddzwonimy

Zapytaj o ofertę.

W przypadku zainteresowania współpracą lub pytań dotyczących oferowanych usług prosimy o wypełnienie formularza.

Zapytaj
zadzwoń

Chcesz prowadzić własny Punkt dystrybucyjny lub pracować z nami?

Sprawdź warunki współpracy i skontaktuj się z nami.

Więcej
napisz do nas

Formularz reklamacji.

Zgłoś problem z przesyłką. Wypełnij formularz, który ułatwi kontakt z nami i przyspieszy procedury związane ze złożoną reklamacją.

Wypełnij