Aktualności

Zdjęcie Aktualności
Zdjęcie Aktualności

Aktualności

Rusza akcja List do Seniora

Wyślij list do seniora – akcja potrwa do 25 lutego

W nadchodzące Dni Babci i Dziadka nie każdy z seniorów będzie mógł liczyć na upominek czy laurkę namalowaną przez wnuka. Część z nich może jednak spodziewać się miłego gestu nieco później, bo na Walentynki. Wszystko dzięki akcji „List do Seniora”, która rusza w najbliższy weekend. Każdy chcący wziąć w niej udział może napisać list lub narysować obrazek i wysłać go na wskazany adres mailowy. Organizatorzy zajmą się jego wydrukowaniem i doręczeniem do mieszkańców warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.
Seniorzy to coraz liczniejsza grupa naszego społeczeństwa, ale najczęściej pamiętamy o nich jedynie od święta. Tymczasem wielu z nich, nawet mając rodziny i wnuków, odczuwa samotność i bycie zapomnianym. Brakuje im pozytywnych emocji, a życie toczy się wokół tych samych, codziennych wyzwań. Dotyczy to także osób mieszkających w domach pomocy społecznej. Wielu podopiecznym brakuje stałego kontaktu z rodziną, której po prostu nie ma lub jest daleko, często za granicą. Na co dzień o dobre samopoczucie seniorów biorących udział w akcji „List do Seniora” dbają pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków. Od święta, jakim są dni Babci i Dziadka zadbać o to może każdy z nas.

Jesień życia nie zawsze jest taka, jak sobie zaplanowaliśmy. Niezależnie od wszystkiego, nikomu nie powinno jednak zabraknąć wtedy choć odrobiny dobra i życzliwości. Organizując akcję „List do Seniora”, chcieliśmy podzielić się nimi z podopiecznymi Domu im. Matysiaków. Specjalizujemy się w wysyłaniu listów i wiemy, że choć tradycyjna poczta nie jest już tak popularna, to dla osób starszych otrzymanie listu czy kartki może być bardzo miłym gestem, a wręcz sentymentalną podróżą do lat młodości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowiliśmy zorganizować akcję, w której nasz partner – firma Postivo wydrukuje przesłane mailowo listy, a my zajmiemy się ich dostarczeniem – mówi Janusz Konopka, prezes operatora pocztowego Speedmail.

Do udziału w akcji zapraszani są w szczególności najmłodsi - uczniowie i przedszkolacy, ale list do seniora może wysłać każdy. Wystarczy do 25 lutego br. przesłać jego treść lub wykonany przez siebie rysunek w pliku .pdf na adres: senior@postivo.pl. W wiadomości należy zaznaczyć do którego seniora kierujemy wiadomość (regulamin i lista adresatów dostępna jest na stronie speedmail.pl w dziale aktualności) oraz wpisać swoje imię i ewentualnie wiek.

Zebrane za pośrednictwem mailowym listy i obrazki zostaną następnie wydrukowane, zaadresowane i dostarczone odbiorcom z warszawskiego DPS-u w Walentynki. Nawet jeśli większość seniorów nie obchodziła tego święta w swojej młodości, to otrzymana w tym dniu kartka z pewnością będzie dla nich iskierką miłości i życzliwości rozświetlającą jesień życia.
następny artykuł poprzedni artykuł
powrót
oddzwonimy ikona

Zostaw nam
swój numer.
Oddzwonimy!

Wiadomość z numerem telefonu została wysłana.
Dziękujemy!
Nie udało się wysłać wiadomości. Spróbuj ponownie.
zadzwoń ikona

Zadzwoń do nas! Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.

Zadzwoń
napisz do nas ikona

Napisz do nas! Odpiszemy
bardzo szybko.

Napisz
oddzwonimy

Zapytaj o ofertę.

W przypadku zainteresowania współpracą lub pytań dotyczących oferowanych usług prosimy o wypełnienie formularza.

Zapytaj
zadzwoń

Chcesz prowadzić własny Punkt dystrybucyjny lub pracować z nami?

Sprawdź warunki współpracy i skontaktuj się z nami.

Więcej
napisz do nas

Formularz reklamacji.

Zgłoś problem z przesyłką. Wypełnij formularz, który ułatwi kontakt z nami i przyspieszy procedury związane ze złożoną reklamacją.

Wypełnij